آب مقطر 2 لیتری
آب مقطر 2 لیتری
می 30, 2021

تفاوت آب مقطر با آب معمولی

تفاوت آب مقطر با آب معمولی

تفاوت آب مقطر با آب معمولی

مهمترین تفاوت آب مقطر با آب معمولی چیست؟

 

تفاوت آب مقطر با آب معمولی: همانطور که می دانید آب مقطر از آب معمولی بدست می آید. تفاوت آب مقطر با آب معمولی این است که آب مقطر را  با جوشاندن آب معمولی سپس متراکم ساختن بخار جمع شده به مایع تبدیل می کنند، به دست می آید. طی این فرایند تقطیر، آلودگی ها و مواد معدنی آب از بین می رود. این عملیات را با در نظر گرفتن شرایط مختلف میتوان با درصد های مختلف خالصی  بدست آورد که برای سهولت این کار از دستگاه تقطیر کننده استفاده میکنند.

 آب معمولی از طبیعت یافت میشود که دارای مواد معدنی و یون های مختلفی است. آب های که که طی عملیات تصفیه مواد شیمیایی و آلاینده های خود را از دست می دهند آب تصفیه شده یا آب معمولی می باشد.

اطلاع از محصولات و قیمت خرید آب مقطر
اطلاع از محصولات و قیمت خرید آب مقطر

تفاوت آب مقطر با آب معمولی بسیار زیاد است که با انجام تست های آزمایشگاهی یا حتی چشیدن آب می توان به کیفیت و نوع آب پی برد. به همین خاطر توصیه می شود برای خرید هر گونه آب علی الخصوص آب مقطر حتما تست های لازم از جمله استفاده از سنجش های آزمایشگاهی یا چشیدن مزه آب را انجام دهید. زیرا برخی از شرکت های نامعتبر وجود دارد که آب معمولی را به جای آب مقطر به شما ارائه داده و مبالغ بسیار زیادی را از شما دریافت می کنند.

شرکت مروارید پارس دستجرد اولین تولید کننده انواع آب مقطر با درصد های مختلف می باشد که امکان ارسال به سراسر کشور را نیز در سیستم آبرسانی خود به جهت تامین نیاز اساسی صنایع و پزشکان قرار داده است. این شرکت سالیان طولانی است که در زمینه تولید و حمل آب مقطر در سراسر کشور فعالیت داشته و امروزه با عرضه با کیفیت ترین محصولات توانسته است به برندی قابل اعتماد و معتبر تبدیل گردد.

کارشناسان مروارید پارس به جهت اطلاع رسانی بیشتر از تفاوت آب مقطر با آب معمولی اقدام به تولید این مقاله کرده اند تا بتوانید برخی از تفاوت های بین این دو به راحتی تشخیص دهید. برای درک بهتر تفاوت آب مقطر با آب معمولی در ادامه با ما همراه باشید.

فرق آب مقطر با آب معمولی در کاربرد چیست؟

از آنجایی که آب مقطر طی فرآیند تقطیر آلودگی ها و مواد معدنی خود را از دست می دهد. اما آب معمولی در مراحل تصفیه تنها مواد شیمیایی و آلاینده ها را حذف میکند و همچنان دارایی مواد  معدنی می باشد. با توجه به این امر که هر دو توسط روش های مختلفی آلاینده های خود را از دست می دهند با این تفاوت که مواد معدنی در آب معمولی باقی می ماند اما در آب مقطر از بین می رود می توانند دارای کاربردهای مختلفی باشند. پس برای شناخت کاربرد او درک بهتر و بیشتر از تفاوت آب مقطر با آب معمولی در ادامه با ما همراه باشد.

کاربرد آب معمولی

شاید در نظر شما مهم ترین کاربرد آب معمولی میتواند برای آشامیدن باشد اما آب معمولی دارای کاربردهای فراوانی است که ما در ادامه این متن به تفاوت آب مقطر با آب معمولی می پردازیم.

  • آشامیدن: انسان با توجه به نیاز خود روزانه آب آشامیدنی استفاده می کند. بدن انسان روزانه یک تا هفت لیتر آب نیاز دارد که این آب مورد نیاز می تواند از سبزی،غذا و نوشیدن مستقیم آب  به دست آید. به عنوان مثال کلیه های سالم می تواند ساعتی نزدیک به یک لیتر آب دفع کند. اما این مقدار را عواملی مانند استرس یا ورزش می تواند کمتر کند. باید دقت کرد هنگام ورزش آب زیاد استفاده نشود زیرا منجر به مسمومیت شده وهمچنین می تواند عواقب بدی به دنبال داشته باشد. استفاده آب معمولی برای نوشیدن می تواند مهم ترین تفاوت آب مقطر با آب معمولی  باشد. چرا که آب مقطر را نمی توان به عنوان آب آشامیدنی استفاده کرد اگر لازم به استفاده باشد باید زیر نظر پزشک در دوره ای  تعیین شده باشد.

  • کشاورزی: استفاده از آب در کشاورزی می تواند 90 درصد از نیاز مورد نظر انسان را مهیا کند. یکی از مهم ترین و پر مصرف ترین استفاده از آب، در کشاورزی توسط انسان می باشد. بنا بر این دلیل می توان یکی از تفاوت آب مقطر با آب معمولی را به این مورد اشاره کرد. زیرا در کشاورزی آبی که فاقد مواد معدنی باشد باعث می شود محصول به بار نیامده یا پلاسیده شود به همین خاطر از آب معمولی به دلیل وجود مواد معدنی مصرف میشود. البته استفاده از آب مقطر نیز در کنار عوامل گفته شده مقرون به صرفه نمی باشد

  • شستشو: یکی از مهمترین مصرف آب معمولی برای شستشو و نظافت است که از مهم ترین روزمرگی های فردی می باشد. همچنین بیشترین مصرف شخصی آب برای شستشو می تواند برای حمام کردن، شستن لباس و شستن ظروف باشد. درنتیجه شستشو هم می تواند یکی از دلایل تفاوت آب مقطر با آب معمولی باشد که به دلیل مصرف زیاد آب معمولی استفاده از آب مقطر به دلیل هزینه هایی که دارد مقرون به صرفه نمی باشد.

  • کابرد های صنعتی: بسیاری از فرآیند های صنعتی با توجه به نیاز خود از جمله استخراج مواد، تولید کاغذ، سفید کردن کاغذ، رنگرزی، چاپ و خنکسازی نیروگاه  آب استفاده میکنند. به عنوان مثال می توان به نیروگاه برقی اشاره کرد که از آب، برق تولید می کند.

  • تفریح: انسان ها برای گذراندن اوقات فراغت ورزش های تفریحی مانند شنا، غواضی، موج سواری و… انجام میدهند که این ورزش ها همه نیازمند آب معمولی می باشد.

کاربرد آب مقطر

  • پزشکی: در پزشکی آب مقطر کابرد های فراوانی دارد. از جمله استفاده در دستگاه دیالیز، استفاده برای بیمار، برای شستشوی و استریل کردن وسایل جراحی که به بدن برخورد می کند و همچنین برای شستشوی زخم برای جلوگیری از عفونت از موارد استفاده از آب مقطر می باشد.از آب مقطر به دلیل  نداشتن آلودگی و نا خالصی در پزشکی استفاده می کنند. این امر را می توان یکی از مهم ترین تفاوت آب مقطر با آب معمولی دانست.

  • دندانپزشکی:  دندان پزشکان برای شستشوی دهان بیمار بعد از کشیدن دندان از آب مقطر استفاده میکند تا علاوه بر از بین بردن میکروب ها باعث عفونت نشود.

  • داروسازی: داروسازان در آزمایشگاه های خود برای تهیه دارو، لوازم آرایشی و بهداشتی مرغوب از آب مقطر استفاده میکنند. زیرا فاقد کوچکترین میکروب و ناخالصی بوده و اختلالی را در ترکیبات شیمیایی ایجاد نمی کند.

  • کارخانه ها و صنایع: آب مقطر در کارخانه ها و صنایع با توجه به کرکردی که داردند کاربرد های فراوانی دارد. به عنوان مثال از آب مقطر در کارخانه ها و صنایع برای تولید مواد خوراکی مانند لبنیات استفاده می شود.

فرق آب مقطر با آب معمولی

فرق آب مقطر با آب معمولی

با توجه به مواردی که درباره ی تفاوت آب مقطر با آب معمولی ذکر کردیم و همچنین فوایدی که آب مقطر به همراه دارد توجه داشته باشید که با در نظر گرفتن سختی و مواد معدنی موجود در آب برای استفاده در کشاورزی، شستشو و حتی آشامیدن آب مقطر به دلیل نبود مواد معدنی و همچنین هزینه ی زیادی که برای تهیه حجم بسیار بالا دارد توصیه نمی شود.

یکی از بهترین و با سابقه ترین شرکت های تولید کننده آب مقطر شرکت مروارید پارس می باشد که با عرضه با کیفیت محصولات رضایت مشتریان بسیاری را به سمت خود جلب کرده است. برای خرید آب مقطر مورد نیازمی توانید به این شرکت مراجعه نمایید.

راه های ارتباطی:

سامانه پیام کوتاه: 3000584258842

 09122522589

02537753238

pars.transport@yahoo.com

چگونه متوجه تفاوت آب مقطر با آب معمولی شویم؟

اولین عاملی که باعث تفاوت بین آب های مقطر و آب معمولی می شود رنگ ظاهری آب می باشد به گونه ای که آب مقطر دارای ظاهری شفاف و زلال تر از آب معمولی می باشد. همچنین از طریق چشیدن نیز می توانید متوجه این تفاوت شوید چرا که آب معمولی به دلیل وجود املاح معدنی دارای مزه ای شیرین می باشد در حالی که آب تقطیر شده به دلیل حذف یون ها مزه ای تلخ دارد.

آیا آب تقطیر شده را می توان جایگزین آب معمولی کرد؟

عاملی که باعث ایجاد تفاوت آب مقطر با آب معمولی شده است کاربرد آن ها می باشد. در این مورد باید گفت که آب خالص تنها برای برخی از موارد می توان جایگزین آب معمولی کرد. به عنوان مثال برای استفاده در برخی از وسایل مانند اتو استفاده از آب مقطر بر خلاف آب معمولی باعث افزایش طول عمر دستگاه می شود اما برای نوشیدن در صورتی که به دستور پزشک متخصص نباشد به هیچ عنوان توصیه نمی شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Call Now Buttonتماس با شرکت