آب مقطر 4 لیتری
آب مقطر 4 لیتری
سپتامبر 13, 2018
آبرسانی
آبرسانی
دسامبر 30, 2018

آب RO

آب Ro

آب Ro

تصفیه آب RO چیست؟

RO :  روش اسمز معکوس تصفیه آب است و مخفف کلمه Remove Osmosis است. آب Ro آبی است که تحت فراید تصفیه آب به روش اسمز معکوس بوجود می آید.  مشخصات آب RO و تجهیزات دستگاه اسمز معکوس را در ادامه این متن میپردازیم.

  تبدیل آب شور به آب شیرین را اسمز معکوس یا Roمی نامند. در این فرایند آب شور تحت فشار با عبور از غشای نیمه تراوا  آب را شیرین میکند و باعث حذف مواد زاید واملاح میشود

.روش اسمز معکوس یکی از قدیمی ترین و پرکاربردترین روش های تبدیل آب شور به آب شیرین است. تصفیه آب RO یا همان روش اسمز معکوس به فرایند فیزیکی گفته می شود که به کمک یک غشای کاملاً فشرده حدودا ۹۸ درصد از ناخالصی های موجود در آب از بین می رود.

جداسازی در دستگاه تصفیه اسمز معکوس به کمک یک غشای نیمه تراوا و اعمال فشار بالا انجام می‌ شود. این غشا نیمه تراوا  بسیار مستحکم است دارای منافظ  بالا میباشد. که اجازه عبور مواد ناخالص مانند باکتری، ویروس، انگل، فلزات سمی و… را نمی دهد‌ و به این ترتیب یک آب کاملاً خالص تولید می کند.

 

اطلاع از محصولات و قیمت خرید آب مقطر
اطلاع از محصولات و قیمت خرید آب مقطر

قدرت تصفیه آب دستگاه RO بسیار بالا است و این قابلیت را داراست که به راحتی آب شور را در حجم های زیاد به آب شیرین تبدیل کند. عملکرد دستگاه تصفیه آب RO به این صورت است که ابتدا آب در دو طرف یک غشای نیمه تراوا که دارای غلظت های متفاوتی هستند عبور می کند و بعد آبی که غلظت پایین دارد به سمت دیگر غشا حرکت می کند و به این صورت کمک می کند آبی که غلیظ است رقیق شود.

شرکت پارس ترنسپورت یکی از بزرگترین شرکت با تجربه بالا در زمینه تولید انواع آب میباشد.  در باره قیمت آب این شرکت میتوان به  قیمت آب مقطر  اشاره کرد.برای فروش و ارسال درسراسر کشور با تخفیفات مناسب  انجام میدهند پس این شرکت دارای مختخصصان مجرب و باسابقه بالا در تولید انواع آب  میباشد. که ارایه خدمات در تولید با تخفیفات خوب و ارسال درسراسر کشور انجام میدهند.

دستگاه تصفیه آب صنعتی Ro

دستگاه تصفیه آب Ro یا به نوع اختصاری آن، دستگاه Ro برای تصفیه آب از شور به سمت شیرین تحت عمل فشار انجام میشود. طی این عملیات آب خالص جدا شده از غشای نیمه تراوا رد شده و آب غلیظ جدا میشود.

 روند کارتصفیه آب به روش Ro از رفتار طبیعت الهام گرفته شده است. دستگاه تصفیه آب به روش RO از آنجایکه امروزه دچار کمبود آب شیرین میباشیم. نیاز فراوان به آب شیرین کننده درخانه و صنعت میتوان از دستگاه آب شیرین کن به روش اسمز معکوس  بهترین کاربرد را ببریم.

در آب مواد آلی و غیر آلی که شامل مواد معدنی و یونی میباشد همچنین دارای باکتری ها و مواد ریز موجود در آب که ممکن است از لوله های آب به آن افزوده شده باشد. برای از بین بردن این موارد نام برده شده یا تصفیه آب کامل میتوان از دستگاه آب شیرین کن Ro استفاده کرد.

از آن جایکه این دستگاه تصفیه آب از سیستیم پیچیده ای برخوردار نیست و کار با این دستگاه راحت میباشد. به این دلیل این دستگاه اسمز معکوس در کارخانه های آب شیرین کن، صنایع و خانه ها کاربرد فراوان دارد.

در آب مواد آلی و غیر آلی که شامل مواد معدنی و یونی میباشد. همچنین دارای باکتری ها و مواد ریز موجود در آب که ممکن است از لوله های آب به آن افزوده باشد. برای از بین بردن این موارد نام برده شده یا تصفیه آب کامل میتوان از دستگاه آب شیرین کن Ro استفاده کرد.

از آن جایکه این دستگاه آب Ro از سیستیم پیچیده ای برخوردار نیست و کار با این دستگاه راحت میباشد. به این دلیل این دستگاه اسمز معکوس در کارخانه های آب شیرین کن، صنایع و خانه ها کاربرد فاراوان دارد.

آب RO
آب RO

اجزای دستگاه تصفیه آب صنعتی

این دستگاه از چند بخش اصلی تشکیل شده است که در ادامه به آنها می‌ پردازیم:

پمپ ورودی: برای اعمال فشار جهت عبور آب از ستون، از پمپ استفاده می‌ شود.
فیلتر شنی: برای حذف ذره های معلق، گل و لای در آب و از بین بردن کدر بودن آب فیلتر شنی کاربرد دارد.
فیلتر کربن: از این فیلتر جهت حذف کلر هایی که در آب شهری و سطحی موجود است استفاده می کنند. همچنین توسط فیلتر کربن مزه و بوی نامطبوع در آب بین می رود.
بخش U.V: این بخش وظیفه ضدعفونی کردن آب را دارد به طوری که هیچ آسیبی به محیط زیست و آب وارد نشود. در برخی موارد کلر یا اوزون را جایگزین می کنند که در این صورت صورت هزینه اولیه کمی بالا می رود.
پمپ تزریق: برای اضافه کردن مواد هایی همچون ضد رسوب، اسید مربوط به کاهش ph آب،اضافه کردن قلیا و… از پمپ تزریق استفاده می شود.

دستگاه تصفیه آب RO چه مزایایی دارد؟
 • دستگاه پر قدرت و محکم
 • بدون نیاز به نگهداری خاص
 • بهترین دستگاه تصفیه آب آلوده و سخت
 • بدون نیاز به تعویض فیلتر در زمان کوتاه
 • استفاده نشدن از ماده شیمیایی برای تصفیه آب
 • قیمت مناسب و به صرفه
 • تولیده آب با درجه خلوص بالا
 • سازگار بودن با محیط زیست
 • طول عمر بالای دستگاه
 • استفاده آسان
 • کاهش مصرف برق و انرژی
مزایای استفاده از دستگاه تصفیه آب اسمز معکوس(RO) در صنعت چیست؟
 • در صنعت، آب یک ماده بسیار مهم و با اهمیت است که در بسیاری از موارد برای تولید محصولات استفاده می شود در برخی مواقع نیاز است که آب توسط دستگاه ro تصفیه شود تا به مشخصات خاصی از آب رسید.
 • برای خنک کردن سیستم دستگاه ها و برخی ماشین آلات موجود در صنعت از آب استفاده می کنند که با وجود دستگاه تصفیه آب اسمز معکوس آب تولید شده کیفیت بالایی دارد به خوبی می‌تواند دستگاه را خنک کند.
 • یکی دیگر از موارد مصرفی آب در صنعت استفاده از آن به عنوان حلال پاک کننده است که برای پاک کردن ماشین آلاتی که حساس هستند و یا پاکسازی دستگاه های دیگر استفاده می شود. به کمک دستگاه تصفیه کن اسمز معکوس می توان آبی تولید کرد که برای پاک کردن وسیله ها مفید باشد.

کاربرد روش اسمز معکوس یا Ro

استفاده از آب دریا و آب زیر زمینی و کاربرد مختلف آن درصنعت به دلیل کمبود آب شیرین بهترین روش برای مقابله با خشکسالی می باشد. استفاده از آب Ro بهترین کاربرد را دارد.

در عصر کنونی از روش اسمز معکوس به طور وسیع در صنایع مورد استفاده قرارگرفته است. از جمله استفاده ای که بیشترین کاربرد را دارد، نمک زدایی از آب شور یا آب دریا است.

خلاصه برای شیرین سازی آب، بازیافت پس آب فرایند مواد غذایی، دارویی و … استفاده میشود. از Ro  برای تولید آب خالص جهت نیاز در داروخانه ها و آزمایشگاه ها نیز استفاده میکند.پس به چند موارد آن اشاره میکنیم.

 •     تبدیل آب شور به آب شیرین
 •     تهیه و تامن در آب آشامیدنی
 •     برای تامین و بهبود گیاهان در کشاورزی
 •     تهیه و تامن در تولید دارو ولوازم آرایشی، آزمایشگاه
 •      تهیه و تامن در دیالیز بیمارستان ها
 •     استفاده ازدستگاه تصفیه آب  به روش اسمز معکوس در صنعت های مختلف مثل کارخانه های مواد غذایی شیر، پنیرو…
 •      بازیافت پسماند آب در صنعت
 •      مورد استفاده در آکواریوم

تصفیه آب به روش  اسمز معکوس

در یک دستگاه تصفیه آب به روش اسمز معکوس فرایند تصفیه آب  یا روش تولید آب تصفیه شده طی چند مراحل انجام میشود. در مرحله اول آب مورد نظر که میتواند آب شیر یا آب از منبع باشد برای رسوب گیری فیلتر میشود. در این مرحله گل، لای، شن و مواد سبک که در روی آب معلق است را از بین میبرد.

در مرحله دوم  توسط فییلتر کربن پودری و فیلتر کربن جامد مزه، بو و الاینده های شیمیایی را از بین میبرد. اما با انجام این مراحل آب هنوز هم داراری یک مقدار ناخالصی و نمک میباشد.

ادامه این مراحل با استفاده از یک پمپ تصفیه آب اتفاق می افتد.فشاار که این پمپ وارد میکند باعث میشود جریان آب از غشایی نیمه تراوا به روش اسمز معکوس انجام میشود. در این فرایند تقریبا همه ناخالصی و نمک موجود توسط دستگاه اب Ro از بین میرود.

فرایند اسمز معکوس

اسمز مکوس یا Ro فرایندی است که توسط فشار از درون غشای نیمه تراوا برای جریان معکوس آب استفاده میکند. با قرار گرفتن غشای نیمه تراوا بین دو محلول خالص و ناخالص اب با روش گذراندگی اسمزی از غلظت پاین تر به سمت غلظت بالاتر میرود. این روش آب که با فشار از غشای نیمه تراوا گذرانده میشود.نمک و مقدار ناخالصی که در آن موجود بود را از بین میبرد.

روش اسمز معکوس یکی از بهترین روش برای از بین بردن نمک زدایی میباشد. به دولیل یک اینکه روش کار راحت در منزل را دارد و دیگر دلیل آن با توجه به وسعت تولید انواع دستگاه تصفیه آب این دستگا اسمزی معکوس بیشترین توجه را دارد. در بالا مزایای استفاده از دستگاه اسمز معکوس ذکر کردیم.

انواع سیستیم اسمز معکوس

         سیستیم اسمز معکوس تجاری

سیستیم اسمز معکوس تجاری نسبت به خانگی کمی پیچیدگی دارد به دلیل اینکه پمپ، جریان سنج و لوازم الکتریکی دارد و قیمت سیستیم تجاری به دلیل اضافه شدن این سیستیم ذکر شده  نسبت به خانگی  بال ادارد. عملکرد دستگاه آب Ro به کیفیت آب تصفیه شده بستگی دارد. فشار آب در این دستگاه بین 100تا 220 میباشد.

·         سیستیم اسمز معکوس خانگی

سیستیم اسمز معکوس خانگی پیچیدگی خاصی ندارد. تولید آب تصفیه شده به روش Ro در چند مرحله انجام میشود. در مرحله اول کلر و مواد معلق حذف میشود. در مرحله دوم آب از غشای نمیه تراوا رد شده و آب خاص و ناخالص از هم جدا میشود. فشار آب در سیستیم خانگی بین 40 تا 100 کار میکند.

شرکت پارس ترانسپورت یکی از بزرگترین شرکت هایی است که در زمینه حمل و ارسال آب به سراسر کشور فعالیت می کند و در هر ساعت آماده دریافت سفارشات شما عزیزان می باشند. جهت کسب اطلاعات بیشتر و دریافت مشاوره رایگان از طریق راه های ارتباطی درج شده اقدام فرمائید.

راه های ارتباطی:

سامانه پیام کوتاه: 3000584258842

 شماره تماس: 09122522589

02537753238

pars.transport@yahoo.com

تصفیه آب RO یعنی چه؟

RO روش اسمز معکوس تصفیه آب است و مخفف کلمه Remove Osmosis است. روش اسمز معکوس یکی از قدیمی ترین و پرکاربردترین روش های تبدیل آب شور به آب شیرین است. همچنین برای تولید آب مقطر خالص از روش اسمز معکوس استفاده می شود

دستگاه تصفیه آب RO چه کاربردی دارد؟

از کاربردهای آن می توان به موارد روبرو اشاره کرد: تبدیل آب شور به آب شیرین – تامین کننده آب مقطر برای آزمایشگاه، بیمارستان، کارخانجات و… – تامین آب مورد نیاز برای کشاورزی، گلخانه، مرغداری و دامپروری – در صنایع نساجی مانند نخ ریسی و بافندگی و…

مزایای دستگاه تصفیه آب RO چیست؟

دستگاه بسیار پر قدرت و محکم است – نیاز به نگهداری خاصی ندارد- بهترین دستگاه تصفیه آب آلوده و سخت – بدون نیاز به تعویض فیلتر در زمان کوتاه – استفاده نشدن از ماده شیمیایی برای تصفیه آب – قیمت دستگاه مناسب و به صرفه است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Call Now Buttonتماس با شرکت