آب دیونیزه
آب دیونیزه
ژانویه 14, 2019
تفاوت آب مقطر با آب دیونیزه
تفاوت آب مقطر با آب دیونیزه
ژانویه 19, 2019

آب دمین

آب دمین

آب دمین

آب دمین چیست؟

آب دمین آبی است که در آن فقط یون های +H و –OH وجود دارد و دارای خلوص بسیار بالایی است و عاری از هرگونه مواد معدنی می باشد. این آب در چرخه تولید محصولات دارویی و انواع محصولات تزریقی مصرف می شود.

شاید برای شما سوال پیش آید که :

 • آب دمین با درجه خلوص بالا، برای چه مشاغلی مناسب است؟
 • تفاوت آن با آب مقطر چیست؟
 • بیشترین مصارف آن در کجا است؟
 • ارزان ترین آب دمین را از کدام شرکت تهیه کنیم؟

به طور کلی در فرایند شیمیایی که یون های نمکی و معدنی مانند کلسیم، منیزیم و سولفات حذف می شوند و آب خالص تهیه شود به آن آب دمین می گویند. مشاغلی همچون صنایع الکترونیکی که برای کار نیاز به آب فوق خالص دارند از این آب استفاده می کنند. همچنین برای استفاده در دیگ بخار با فشار بالا، سیستم خنک کننده، بیمارستان، آزمایشگاه و آبکاری گزینه مناسبی به شمار می رود.

یکی از پرکاربردترین ماده شیمیایی که وظیفه آن حذف کاتیون و آنیون در آب است، رزین نام دارد که در این ماده یون های +H و -OH با هم تعامل دارند.

آب دمین چه کاربردی دارد؟

از آنجایی که اکثر صنایع برای کار خود به آب خالص نیاز دارند آب های دمین یا دیونیزه بسیار مناسب است و ماده شیمیایی رزین آنیون و کاتیون های موجود در آب را برای تبادل یونی به کار می برد. آب دمین قیمت کمی بالایی دارد به همین خاطر استفاده کنندگان ماده شیمیایی رزین را پس از مدتی استفاده، دوباره احیا می کنند تا بتوانند آن را مجددا به چرخه تولید برگردانند.

در ادامه موارد مصرفی آن را بطور کامل بیان می کنیم:

 • نیروگاه
 • تهیه محلول
 • صنایع دارویی
 • آب رادیاتور خودرو
 • رقیق کردن محلول ها
 • بیمارستان و آزمایشگاه
 • کپسول آتش نشانی
 • صنایع پزشکی و درمانی
 • استفاده از آن به عنوان حلال
 • استفاده در صنایع الکترونیکی
 • استفاده در تراشه های کامپیوتری
 • مورد استفاده برای صنعت برشکاری و لیزر
 • مورد استفاده برای تغذیه دیگ بخار با فشار بالا
 • بخش های (بافر کنترل، بیوشیمی، هماتولوژی، سرولوژی، هورمون شناسی، ایمونولوژی، بافت شناسی، یونیت دندانپزشکی)

کاربرد آب دمین

آب دمین چگونه ساخته می شود؟

روش تهیه یا ساخت آب دمین به این صورت است که در ابتدا آب مقطر دوبار تقطیر می شود و سپس آن را به سه منبع رزین وارد می‌ کنند. آب وارد شده که خالص است پس از عبور از رزین ها تمام رسوبات باقیمانده خود را از دست می دهد و با کمک هدایت الکتریکی 0.2 میکروزیمنس، این آب تهیه می شود.

تفاوت آب دمین با آب مقطر چیست؟

در ابتدا بهتر است با تعریف آب مقطر آشنا شوید تا بتوانید تفاوت آنرا با آب دمین بهتر درک کنید. آب مقطر به کمک فرایند جوشاندن و تبخیر تهیه می شود و برای تهیه آن از طریق روش تبخیر می توان هر نوع آبی را به بخار تبدیل کرد و سپس توسط خنک کننده یا کندانسور آن را سرد کرد و بخار را به آب تبدیل کرد. البته به غیر از روش تبخیر روش های دیگری وجود دارد مانند استفاده از سیستم RO. در این سیستم آب از دو مرحله غشاء عبور داده می شود شود که در اصطلاح به آن دابل گفته می شود.

در آب مقطر مقداری ناخالصی یونی وجود دارد زیرا منبع اولیه آب که آب چشمه، لوله کشی یا شهری می باشد در خود مقداری املاح دارد که پس از تبخیر املاح آن از بین نرفته است.

برای تهیه آب دمین همانند فرایند آب مقطر رفتار می‌ شود، علاوه بر آن به کمک فیلتر میکرونی به طور کامل ناخالصی های یونی از آب جدا می شوند. برای تهیه آب های دمین، این آب باید از ستون های رزینی عبور داده شود تا کاتیون و آنیون های موجود در آب که دارای مواد معدنی فراوانی هستند جدا شوند و سپس مرحله بعدی که تقطیر یا RO است، بر روی آن انجام می شود.

از آنجایی که روش تهیه آب های دمین کمی سخت است و باید با دانش کافی صورت بگیرد، نمی توان کیفیت آن را با انواع دیگر آب مقایسه کرد.

موارد مصرفی آب دمین :

 • ماده اصلی برای خنک کردن.
 • استفاده در ادکلن و عطر.
 • مواد آرایشی و بهداشتی.
 • مورد استفاده برای تولید اسپری و مواد شیمیایی.
 • استفاده برای آزمایشات بیولوژیکی و آزمایشات حساس.

قیمت آب دمین

قیمت آب دمین چقدر است؟

در پاسخ به این سوال باید گفت که این آب برای تولید از مراحل مختلف و رزین های آلمانی در دستگاه عبور می کند تا به یک آب فوق خالص تبدیل شود. مواردی همچون نوع بسته بندی آب، نوع فروش به صورت عمده یا خرده فروشی در تعیین قیمت آب دمین تاثیر می گذارد. آب های دمین به صورت 4 لیتری و 20 لیتری عرضه می گردد.

به شما خرید آب دمین از شرکت مروارید پارس دستجرد را پیشنهاد می دهیم. این شرکت با سابقه بیش از 10 سال در این زمینه برای محصولات خود در عین با کیفیت بودن، قیمت های بسیار منصفانه ای در نظر گرفته‌ اند و شرکتی معتبر در سطح کشور به حساب می آید. و امکان ارسال آب به سراسر کشور را به صورت فوری و در اسرع وقت دارد.

فروش و خرید آب دمین

از آنجایی که این نوع آب برای مصارف فراوانی استفاده می‌شود باید هنگام خرید به کیفیت و درجه خلوص آن دقت داشت. یکی از شرکت هایی که آب دمین را با کیفیت بسیار بالایی عرضه می کند، شرکت مروارید پارس می باشد. این شرکت برای تولید محصولات خود از افراد باتجربه کمک می گیرد و مجهز به دستگاه های پیشرفته ای برای تولید انواع آب می باشد. یکی از مواردی که شرکت مروارید پارس را محبوب ساخته است امکان ارسال رایگان نمونه محصول است.

این شرکت برای فروش عمده محصولات خود در کنار قیمت بسیار پایین، تخفیفات ویژه ای برای مشتریان خود در نظر دارد. برای خرید آب دمین کافیست با شماره های درج شده در سایت با بخش فروش شرکت در تماس باشید تا راهنمایی لازم را دریافت کنید و سفارش خود را به ثبت برسانید.

آب دمین به صورت تانکری از حجم هزار لیتر به بالا توسط شرکت پارس ترنسپورت با قیمتی مناسب، قابل ارسال به تمام نقاط کشور می باشد.

راه های ارتباطی:

سامانه پیام کوتاه: 3000584258842

 09122522589

02537753238

pars.transport@yahoo.com

آب دمین چه نوع آبی است؟

آب دمین به آبی گفته می شود که در آن فقط یون های +H و –OH وجود دارد و دارای خلوص بسیار بالایی است و عاری از هرگونه مواد معدنی می باشد.

کاربرد آب دمین چست؟

در مواردی همچون نیروگاه ، تهیه محلول ، صنایع دارویی ، آب رادیاتور خودرو ، رقیق کردن محلول ها ، بیمارستان و آزمایشگاه و کپسول آتش نشانی و.. استفاده می شود.

قیمت آب دمین لیتری چقدر است؟

آب برای تولید از مراحل مختلف و رزین های آلمانی در دستگاه عبور می کند تا به یک آب فوق خالص تبدیل شود. مواردی همچون نوع بسته بندی آب، نوع فروش به صورت عمده یا خرده فروشی در تعیین قیمت آب دمین تاثیر می گذارد. آب های دمین به صورت 4 لیتری و 20 لیتری عرضه می گردد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Call Now Buttonتماس با شرکت