آب مقطر 20 لیتری
آب مقطر 20 لیتری
آوریل 10, 2018
آب مقطر تانکری
آب مقطر تانکری
می 29, 2018

آب مقطر برای پالایشگاه

آب مقطر برای پالایشگاه

آب مقطر برای پالایشگاه

تامین آب مقطر برای پالایشگاه به چه صورت است؟

همانطور که می دانید فعالیت پالایشگاه حساس است، به همین خاطر آب مقطر برای پالایشگاه اهمیت بالایی دارد.

در این مقاله سعی داریم اهمیت آب مقطر برای پالایشگاه را به طور کامل بیان کنیم و به شما یکی از معتبرترین شرکت های تولیدکننده و عرضه کننده آب مقطر را معرفی کنیم:

آبی که در طبیعت به دست می آید دارای ناخالصی و نمک می باشد. همچنین هنگامی که آب از مناطقی که دارای آهک هستند عبور می کنند، کربنات را با خود حمل می کنند کربنات در آب باعث ایجاد سختی موقت می شود و وجود یون های کلسیم و منیزیم در آب باعث ایجاد سختی دائم می شوند.

اطلاع از محصولات و قیمت خرید آب مقطر
اطلاع از محصولات و قیمت خرید آب مقطر

بهترین آب مصرفی برای مکان های حساس مانند پالایشگاه، آبی است که یون نداشته باشد یا آب مقطر برای پالایشگاه که بهترین گزینه است. از آنجایی که تامین آب بدون یون هزینه بالایی دارد اکثر مراکز آزمایشگاهی و صنعتی از آب مقطر استفاده می کنند. در مناطق خشک و کویری که منابع آب آشامیدنی بسیار محدود هستند، برای تولید آب آشامیدنی از روش تقطیر آب دریا کمک می ‌گیرند و به این صورت آب مورد نیاز خود را تولید می کنند.

همانطور که گفتیم استفاده از آب مقطر برای پالایشگاه بهترین گزینه است و کیفیت آن اهمیت بالایی دارد. در صورتی که کیفیت آب مقطر پایین باشد باعث بروز مشکلات و خسارت خواهد شد. به همین خاطر هنگام خرید آب مقطر باید به کیفیت آن توجه کرد و قبل از خرید بهتر است از شرکت مورد نظر اطمینان حاصل فرمایید.

روش تهیه آب مقطر برای پالایشگاه

روش تهیه آب مقطر برای پالایشگاه چگونه است؟

برای تولید آب مقطر روش های مختلفی وجود دارد که ما در ادامه به آن اشاره می کنیم:

  1. رساندن آب به نقطه جوش و سپس انجام تقطیر بر روی آن
  2. عبور دادن آب از رزین ها
  3. استفاده از فیلتر اسمز معکوس
  4. در نهایت استفاده از نانو فیلتر برای تهیه آب مقطر

اثرات زیانبار وجود ناخالصی در آب مقطر برای پالایشگاه

زمانی که در آب ناخالصی وجود داشته باشد، رسوب ایجاد می شود و در کارکرد دستگاه دیگ بخار و دستگاه های حرارتی اختلال به وجود می آید و موجب کاهش طول عمر دستگاه می شود. آبهایی آن ناخالصی دارند در صورتی که بخار از آنها تولید شود کیفیت پایینی دارند به عنوان مثال ماده سیلیس همراه با بخار آب خارج می شود و در صورت سرد شدن و روی توربین ته نشین خواهد شد.

از دیگر اثر زیان بخش وجود ناخالصی در آب می توان به خوردگی تاسیسات حرارتی و لوله ها، خوردگی بویلر ها، هدر رفتن مواد شیمیایی، باقی ماندن لکه بر روی محصولات نساجی و غذایی و… اشاره کرد.

کاربرد آب مقطر برای صنعت و پالایشگاه

آب یکی از مهم ترین حلال ها در شیمی به شمار می رود و معمولاً به آن حلال عمومی می گویند که کاربرد وسیعی در صنعت و پالایشگاه دارد. برخی از کاربردهای آن عبارتند از:

  • استفاده به عنوان حلال
  • استفاده به عنوان محیط یا بستر واکنش
  • ماده واسطه برای خروج مواد ناخواسته
  • ماده اولیه برای استفاده در واکنش های شیمیایی

خرید آب مقطر برای پالایشگاه

خرید آب مقطر برای پالایشگاه

ما به شما خرید آب مقطر برای پالایشگاه، از شرکت مروارید پارس دستجرد را پیشنهاد می کنیم. این شرکت به دستگاه های به روز و استاندارد مجهز است و انواع آب را با کیفیت بی نظیری تولید و عرضه می‌ کنند و قیمت های بسیار منصفانه ای برای محصولات خود در نظر گرفته اند.

شرکت مروارید پارس از نظر بهداشت یکی از معتبرترین شرکت ها در زمینه آب رسانی در کشور به حساب می آید و شما این اطمینان را پیدا می کنید که برای استفاده در پالایشگاه هیچگونه عوارضی نخواهد داشت.

برای کسب اطلاعات بیشتر و ثبت سفارش از طریق راه های گفته شده در زیر، اقدام فرمائید.

راه های ارتباطی:

سامانه پیام کوتاه: 3000584258842

 09122522589

02537753238

pars.transport@yahoo.com

بهترین آب مصرفی برای پالایشگاه چیست؟

بهترین آب مصرفی برای مکان های حساس مانند پالایشگاه، آبی است که یون نداشته باشد یا آب مقطر برای پالایشگاه که بهترین گزینه است. از آنجایی که تامین آب بدون یون هزینه بالایی دارد اکثر مراکز آزمایشگاهی و صنعتی از آب مقطر استفاده می کنند.

آب مقطر برای پالایشگاه چه کاربردی دارد؟

استفاده به عنوان حلال – استفاده به عنوان محیط یا بستر واکنش – ماده واسطه برای خروج مواد ناخواسته – ماده اولیه برای استفاده در واکنش های شیمیایی

آب مقطر برای پالایشگاه چگونه تهیه می شود؟

رساندن آب به نقطه جوش و سپس انجام تقطیر بر روی آن
عبور دادن آب از رزین ها
استفاده از فیلتر اسمز معکوس
در نهایت استفاده از نانو فیلتر برای تهیه آب مقطر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Call Now Buttonتماس با شرکت