آب مقطر برای پتروشیمی
آب مقطر برای پتروشیمی
آگوست 10, 2019
آب مقطر برای کارخانجات
آب مقطر برای کارخانجات
سپتامبر 26, 2020

آب شیرین

آب شیرین

آب شیرین

آب شیرین چیست؟


به آبی که غلظت نمک و املاح آن پایین باشد آب شیرین می گویند و یکی از حیاتی ترین منابع برای زنده ماندن انسان، حیوانات و گیاهان به شمار می‌ رود و دارای اهمیت بالایی است.

تعریف عددی آب شیرین: زمانی که غلظت نمک محلول در آب کمتر از ppm500 (قسمت در میلیون) باشد.

همانطور که می دانید بیش از 70 درصد از سطح کره زمین را آب پوشانده است، اما فقط 3 درصد از آن متعلق به آب های شیرین است، با این حال خیلی از افراد به این موضوع توجهی ندارند و باعث هدر رفتن آن می شوند.

چگونگی شیرین کردن آب های شور
آب مورد استفاده انسان ها آب های شیرین است، به همین دلیل نمی تواند از آب شور استفاده کند. برای جبران کم آبی می‌ توان با کمک دستگاه آب شیرین کن آب های شور را به آب های شیرین تبدیل کرد. امروزه این راهکار برای مناطقی که با کمبود آب مواجه هستند انجام می شود. مثلاً آب اقیانوس را به آب قابل آشامیدن تبدیل می کنند.

اطلاع از محصولات و قیمت خرید آب مقطر
اطلاع از محصولات و قیمت خرید آب مقطر

 

 

انواع روش های شیرین کردن آب چیست؟

اسمز معکوس: از دیگر روش های متداول شیرین کردن آب، روش اسمز معکوس است. این روش به این صورت است که آب از یک غشا عبور داده می شود و مولکول نمک که در مقایسه با مولکول آب بزرگتر هستند از غشا عبور نمی کنند و به این صورت مولکول های نمک و آب از یکدیگر جدا می‌ شوند. روش اسمز معکوس نسبت به سایر روش ها هزینه بالایی دارد.

الکتریکی: یکی دیگر از این روش ها، الکتریکی است که به کمک جریان های الکتریکی آب و نمک از یکدیگر جدا می‌ شوند. معیار این روش به این صورت است که انرژی مورد نیاز به میزان نمکی که که در آب موجود است بستگی دارد ، به این صورت آبی که غلظت نمک در آن زیاد باشد به انرژی بالای احتیاج دارد.

تقطیر حرارتی: یکی از انواع روش های شیرین کردن آب فرایند تقطیر حرارتی است که از هزاران سال قبل به کار می رود. این فرآیند به گونه ای است که آب شور را به بخار تبدیل می کنند. در این بخار آب شور تمام مواد معدنی، نمک و دیگر املاح خود را از دست می دهد. تقطیر از قدیمی ترین روش های تصفیه آب به شمار می رود حتی در دوران باستان بسیاری از افراد از این روش برای تبدیل کردن آب دریا به آب آشامیدنی در کشتی های خود استفاده می‌ کردند.

انواع روش های شیرین کردن آب

کاربرد آب شیرین

همانطور که گفتیم این آب برای ادامه زندگی بشر، حیوانات و حتی گیاهان بسیار اهمیت دارد. ما در ادامه به کاربرد آب شیرین اشاره می کنیم:

 • آشامیدن
 • تهیه غذا
 • تولید برق
 • آبیاری گیاهان
 • استفاده برای کشاورزی
 • استفاده در سردخانه
 • به حرکت در آوردن ماشین های بخار
 • و…

منابع آب شیرین کدامند؟

منابع آب شیرین عبارتند از کوه های یخ، حوضچه، دریاچه، نهر ها، رودخانه، یخچال های طبیعی و آب های زیرزمینی. آب اقیانوس از منابع آن به حساب نمی آید. آب زیرزمینی از مهمترین منابع آب های شیرین در جهان به شمار می روند. دریاچه و نهر علاوه بر تامین آب شیرین مورد نیاز برای انسان ها، گیاهان و حیوانات از نظر تفریحی نیز بسیار مورد استقبال هستند.

 • 0/29 درصد در دریاچه ها و باتلاق ها ،
 • 20 درصد در دریاچه بایکال در آسیا ،
 • 20 درصد دریاچه های بزرگ و
 • 0/006 درصد در رودخانه از آب های شیرین تشکیل شده است.

آبرسانی و حمل آب شیرین

یکی از بزرگترین شرکت‌ هایی که در زمینه آبرسانی و حمل آب شیرین، آب مقطر، دمین و… فعالیت می‌ کند شرکت پارس ترانسپورت است. این شرکت به صورت تمام وقت آماده ارسال محصول به سراسر کشور می باشد. پارس ترانسپورت هزینه حمل و ارسال را بسیار پایین اعلام می کند و یکی از ویژگی های این شرکت ارسال رایگان نمونه است که به مشتری امکان می دهد کیفیت محصول را بررسی کند. در صورت ثبت سفارش شامل تخفیفات ویژه ای می شوید.

برای مشاوره و ثبت سفارش از طریق راه های ارتباطی درج شده در سایت اقدام فرمایید.

راه های ارتباطی:

سامانه پیام کوتاه: 3000584258842

 09122522589

02537753238

pars.transport@yahoo.com

آب شیرین چه نوع آبی است؟

به آبی که غلظت نمک و املاح آن پایین باشد آب شیرین می گویند و یکی از حیاتی ترین منابع برای زنده ماندن انسان، حیوانات و گیاهان به شمار می‌ رود و دارای اهمیت بالایی است.

آب شور را چگونه به آب شیرین تبدیل می کنند؟

برای جبران کم آبی می‌ توان با کمک دستگاه آب شیرین کن آب های شور را به آب های شیرین تبدیل کرد. امروزه این راهکار برای مناطقی که با کمبود آب مواجه هستند انجام می شود. مثلاً آب اقیانوس را به آب قابل آشامیدن تبدیل می کنند.

منابع آب شیرین کدام اند؟

منابع آب شیرین عبارتند از کوه های یخ، حوضچه، دریاچه، نهر ها، رودخانه، یخچال های طبیعی و آب های زیرزمینی.
آب اقیانوس از منابع آن به حساب نمی آید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Call Now Buttonتماس با شرکت